اعتقادات و آموزه های دینی نقش کلیدی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت
45 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرگزاری ایرنا
محل مصاحبه : قم
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : زنجان
تاریخ نشر : Feb 6 2014 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام خدامراد سلیمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمایز انقلاب اسلامی ایران از سایر انقلابها در طول تاریخ بر پایه محوریت ایمان و اعتقادات دینی مردم استوار است.وی یادآورشد: انقلاب اسلامی ایران با رهبری مدبرانه معمار کبیر انقلاب تحولی عظیم را در جهان بوجود آورد و زیر بنای این حرکت فرهنگ و ترویج ایثار و شهادت، اعتقادات مردمی بود.

حجت الاسلام سلیمیان افزود: پس از گذشت 35 سال از پیروی انقلاب اسلامی ملت ایران همچنان بر اعتقادات، آرمان ها، اعتقادات و آموزه های دینی پایبند هستند.

وی اظهار کرد: آموزه های دینی و ارزشمند شیعیان نقش اساسی در ساختار ایمان مردم و به رهبری امام (ره) و در نهایت پیروزی نهایی انقلاب اسلامی داشت.

این مدرس و کارشناس مهدویت گفت: قیام واقعه عاشورا و تسلیم نشدن سید الشهداء (ع) و یاران با وفایشان در برابر ظلم و ستم نقش و الگور قرار دادن آن تعیین کننده ای در پیروزی انقلاب داشت.

وی یادآورشد: باور و اعتقاد به آینده برتر از جمله مشخصه های اعتقادات اسلامی به شمار می رود و شیعیان معتقدند در آینده نه چندان دور انسان معصومی منادی عدل و داد در جهان خواهد بود.

حجت الاسلام سلیمیان افزود: این نگرش ها و آموزه های دینی پیوند دیرینه ای در تحقق پیروزی و وقایع مختلف به ویژه انقلاب اسلامی داشته است.

وی اظهار کرد: دفاع مقدس ودفاع همه جانبه مردم در برابر دشمنان با تمامی تجهیزات و امکانات از وقایع مهم انقلاب بود و در این میان ایمان و اعتقادات مردمی نقش بدیلی داشت.

این عضو هیات علمی پژوهشکده مهدویت حوزه علمیه قم گفت: در مجموع اعتقادات، جهاد و شهادت دز پیروزی انقلاب و دیگر اهداف بسیار تاثیر گذار بود و این مهم باید بیش از گذشته برای عموم مردم به ویژه نسل جوان بازگو شود.