مهدویت نیازمند نگاه آگاهانه و ویژه است
56 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرگزاری ایرنا
محل مصاحبه : زنجان
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Dec 25 2013 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش ایرنا حجت الاسلام خدامراد سلیمیان شامگاه سه شنبه در مراسم پیش همایش سومین همایش گفتمان مهدویت با محوریت آثار حضرت آیت الله صافی گلپایگانی افزود: نگاه گذشتگان به آموزه های اهل بیت (ع) نگاهی تعبد محور بود.

وی یادآورشد: امروز زاویه نگاه به آموزه های دینی با توجه به برخی از شبهاتی که مطرح می شود جای خود را از تعبد محوری به تعقل محوری داده، اگر چه محور تعبد نیز در جای خود قابل تامل است.

حجت الاسلام سلیمیان تاکید کرد: زاویه نگاه به معارف اهل بیت(ع) باید روز آمد و متناسب با نیازهای جامعه و مخاطبان در عرصه های دینی باشد.

حجت الاسلام سلیمیان با بیان اینکه این روز آمدی دارای آثار و برکاتی است تصریح کرد: با توجه به سطح آگاهی رشد یافته مخاطبان، روزآمدی می تواند افق های نوینی را در نگاه این مخاطبان داشته باشد.

وی ابرازکرد: نسبت به روز آمدی متناسب با نگاه مخاطب، غفلت و به آن توجهی نشده که باید در این خصوص بیش از گذشته تلاش شود.

حجت الاسلام سلیمیان بازخوانی آموزه های اهل بیت(ع) متناسب با فهم مخاطب را نخستین عامل توجه جدی و ویژه به مسئله مهدویت ذکر و افزود: مهدویت در عرصه اعتقادی و معنویت، سهم ویژه ای از باور را دارد.

عضو هیات علمی پژوهشکده مهدویت و مدرس مرکز تخصصی مهدویت در حوزه علمیه قم گفت: پایه و ستون دین پذیرش امر ولایت اهل بیت(ع) است که اگر نماز و روزه دار دایمی این مهم را باور نداشته باشد هیچ نفعی نخواهد برد.

وی افزود: دشمنان اسلام در عرصه های اجتماعی در حال تاخت و تاز برای ربودن گوهر دین از جوانان هستند که باید باورها و آموزه های دینی بازخوانی شوند.

حجت الاسلام سلیمیان اظهارکرد: امروز مسایل جامعه شناختی نیازمند بحث های مهدویت بوده واین مهم دارای کارکردهای بسیار بالایی است.

آدرس اینترنتی