نخستین فرهنگنامه مهدویت به چاپ هشتم رسید
53 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرگزاری ایسکا
محل مصاحبه : قم
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : ایسکا
تاریخ نشر : Sep 12 2013 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

ایسکا (پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی):حجت الاسلام و المسلمین دکتر خدامراد سلیمیان عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی از استقبال خوب مخاطبان مطالعات مهدوی از کتاب «فرهنگنامه مهدویت» و تجدید چاپ شدن این فرهنگنامه برای هشتمین بار خبر داد.

بی‌گمان‏ جهان هستی چشم‌به‌را سبزترین فصل خود است؛ تا بشریتِ مانده در انتظار، در آخرالزمانِ زندگی، نیکوترین فرجام را برای زمینیان، همراه با عطر دل‏انگیز بهشت شاهد باشد.

بلندای این باور سترگ آنسان سر بر آسمان می‏ساید که سایه بر سر هر اندیشه‌ای انداخته، همگان را از خنکای خود بهره‏مند کرده است.

و امروزه پس از ظهور مکتب‌های گوناگون ناامیدی و دل‌زدگی، یگانه ارمغان دوری از آفریدگار جهان است که رفته رفته می‌رود تا همه زوایای زندگی همگان را در بر گیرد.

شیعه بر این باور است «فرهنگ مهدویت» درخورترین پاسخ به این نیاز جهانی است.

بازخوانی این فرهنگ می‌تواند گامی ارزشمند در پاسخ به این عطش فراگیر و مقدس باشد.

و بررسی واژگانی در این فذهنگ خود گامی است ارزشمند...

و اینک فرهنگنامه مهدویت نوشته حجت الاسلام دکتر خدامراد سلیمیان عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، به عنوان نخستین فرهنگنامه مهدویت در پس استقبال شایان طلاب و دانشجویان محترم به چاپ هشتم رسید.

لازم ذکر است انتخاب مدخل‏ها و کلید واژه‏های «فرهنگنامه مهدویت» از سوی نگارنده فقط مفاهیم و مقوله‏هایی بوده که یا ریشه قرآنی و روایی داشته و یا مورد قبول بزرگان بوده باشد و از هر گونه مفاهیم و مقوله‏های وارداتی و سخیف که در شأن و مرتبه «فرهنگ مهدویت» نبوده پرهیز داشته‏است.

نویسنده در این اثر زیر عنوان مدخل متناسب با واژگان مهدوی توضیحات قابل استفاده‌ای را ارائه کرده است که در حد معمول خواننده را از مراجعه به کتاب‌های مربوط بی نیاز می‌سازد . در این کتاب افزون بر دویست مدخل مورد بررسی قرار گرفته است که با آخرالزمان شروع و با یالثارات الحسین پایان گرفته است.

استفاده از نثر متداول در راستای استفاده عموم مردم و توضیح و تشریح برخی از مفاهیم با ذکر آیات، روایات و منابع و مآخذ به خاطر بی‏نیاز ساختن مخاطب از رجوع به کتاب‏های دیگر، از ویژگی‏های این فرهنگ است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام در مرکز تخصصی مهدویت قم و تمامی شعبه‌های این بنیاد در سراسر کشور مراجعه کنند.

قم: انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام، مرکز تخصصی مهدویت/ خیابان شهدا/ کوچه آمار(22)/ بن بست شهید علیان/ ص.پ: 119- 37135/

 همراه: 09109678911 - تلفن: 37749565 و 37737801(داخلی‌117و116)

تلفن دفتر فروش: 37841130 

فاکس:‌37737160 و 37744273